Content

  1. Avaleht /
  2. Uudised

Wiru Mill võttis toortatratangud ja jahud üle (06.06.2023)

Juuni alguses liitus RemedyWayga OÜ Wiru Mill, kes ostis ära tatra töötlemise poole ehk tangude ja jahudega seonduva osa.
 
Märtsis asutatud Wiru Milli taga on samuti pereettevõte: Avinurmes mahevilja ja mahelihaveiseid kasvatavad Mai Tooming ja Risto Tamme.
Uue partneri kaasamisega jääb samaks toote kvaliteet, kaubamärk REMEDYWAY, pakendi suurus ja etiketi kujundus; tarned jaekettidesse. Tootmine ja pakendamine toimub samades Täkumetsa Tatravabriku ruumides ja tehnoloogiaga. 
 
"Tatar kasvab meil 250 hektaril ja edaspidi tulebki vabrikusse ainult meie tatar. Tõsi, plaanime ka Eestist välja laieneda ja siis ilmselt ainult oma tatrast ei jätku," rääkis Tamme.
 
Senimaani rändas nende kasvatatud mahetatar vahendajate kaudu peamiselt Eestist välja. Kui Nelly Vahtramaa pakkus võimalust seda kohapeal väärindada, haarati kohe asjast kinni.
 
Mai Tooming kiidab perekond Mihkelsood, kes on mahetatra kasulike omaduste kohta väga tugevat teavitustööd teinud − 10 aastat tagasi polnud inimeste teadlikkus kaugeltki see, mis praegu.
 
"Aga paljud ikkagi veel ei tea," ütleb Risto Tamme, et Avinurme tünnilaadalgi küsiti, mida selle toortatrajahuga peale hakata.
 
"Sellest võib kõike teha: pannkooke, leiba, igasuguseid küpsetisi, kotlette... Hästi palju on vaja veel toortatrast rääkida."
 
 

Tagasi
Border