Content

  1. Avaleht /
  2. Retseptid

Tervendav kokteil RemedyWay (21.04.2017)

Tervendav kokteil nii meestele kui naistele.Koostis

50-100 g tumedat toortatrajahu
1-2 mahedat talumuna
2-3 tl tatramett
2 sl linaseemneid
1 sl kanepiseemneid
1/4 sidruni mahl
½ tl kaneeli
2 sl mets- või aedmarjade pulbrit (või 50 g RemedyWay valmis meesegu marjadega)
teelusika otsatäis soola
2-3 dl sulavett (soovi korral võib asendada ehtsa naturaalse keefiriga või hapupiimaga)


Valmistamine

Lina- ja kanepiseemned purustada kohviveskis. Mesi – juhul, kui see on kristalliseerunud vedeldada veevannis. Munad tuleb pesta soodaveega, vabastada koorest ning lisada vette, kuhu lisada ka kõik ülejäänud komponendid ja segada mikseriga. Meestele on soovitatud kasutada 2 muna ja naistele 1 muna. Kokteili võib lisada maitse järgi teisi tervendavaid komponente.


Toime ja soovitused

Tarvitada hommikusöögi ajal või asemel ning põhisöögikordade vahel.
Väga soovitav on tarvitada kokteili erinevate tervisehädade kõrvaldamise protsessi alguses. Muna tervendavatest ja kasulikest omadustest on antud ülevaade Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo raamatus „Isetervendaja käsiraamat“ (vaata peatükki 11 ja 19).
Muna peab olema värske ja mahe, kuid veel parem on talumuna otse talust. Sellise muna rebu on naturaalse värviga ja munas on väga väärtuslik tibupoja alge (see on ilusti nähtav muna lahti löömisel), sest talukanade eest hoolitsevad alati ka kuked. Salmonellabakter tekib aga algselt munakoore peale, eriti tööstuslikul tootmisel, mistõttu on toormuna kasutamisel tähtis muna soodaveega pesta.

Tagasi
Border