Content

Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo

Virgo ja Ljudmilla tegelevad tatra, ravimtaimede ja mesindussaaduste tarvitusele võtmisega tervendamise ning ravi eesmärgil juba 20 aastat. Nad on raamat-teatmikute "Toome oma tervise tagasi" ja "Isetervendaja käsiraamat – avasta ja kõrvalda kõik sinu organismis tekkinud funktsioneerimise takistused" kaasautorid.


Virgo Mihkelsoo


V. Mihkelsoo sündis 1941. aastal talunikuperes Valgamaal Paju külas Viiral. 1949. aastal oli koos vanematega küüditatud Siberisse. Ta lõpetas Peterburi Tehnikaülikooli, erialalt on ta elektrofüüsik. Sel alal anti talle tehnikakandidaadi kraad (praegu võrdne doktorikraadiga).On töötanud teadurist teadussekretäri ja lasertehnika peakonstruktorini Eesti Teaduste Akadeemias, lõpuks oli Tartu Ülikooli laserbioloogia ja -meditsiini labori juhataja.
V. Mihkelsool õnnestus peaaegu kõik uuringute tulemused ja tööd viia praktiliste rakendusteni, sealhulgas võib ära märkida rekordiliste impulssmagnetväljade saamist, optiliste elementide töökoja käivitamist, arvutiga juhitava süsteemi-spektromeetri (reguleeritava laserkiirguse saamiseks ultraviolett-, nähtava- ja infrapunalainete alas) väikseseeriaviisilist tootmist, magnetseadmete ja laserite eksporti.
1989. aastast tegeles Tartu Ülikoolis laserkiirguse rakendamisega meditsiinis ravi eesmärgil koostöös erialaarstidega. Loodi katseseadmeid, korraldati rahvusvahelisi seminare, ülikooli raamatukogus avaldati lasermeditsiinialaseid bülletääne, raviasutustes võeti kasutusele mitmeid lasermeditsiinilisi seadmeid jne. Samas tegeles Mihkelsoo erinevate laser- ja biomeditsiiniliste seadmete ettevalmistamisega tootmiseks projekteeritud Tartu Ülikooli eksperimetaalses katsetootmistehases.
1993. aastast taastab ta ja peab vanaisa talu sünnikohas Valgamaal. Koos abikaasaga on pühendunud tatrakasvatusele ja mesilaste pidamisele eelkõige tatramee saamiseks.


Loe lisaks lühikest elulooartiklit.


Ljudmilla Mihkelsoo


L. Mihkelsoo sündis 1939 aastal Uzbekistanis. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli, erialalt on filoloog.Tema vanaema oli kogenud ravitseja, kes valmistas preparaate ravimtaimedest ja muust looduslikust toorainest. Ljudmilla käib regulaarselt tervendamisalastel täienduskoolitustel Sankt-Peterburis. Ta on osalenud täiendõppe kursustel fütoteraapia programmis St. Peterburi I.I. Mechnikovi nimelises Meditsiini Akadeemias.
2008-2011 läbis Ljudmilla täiendkoolituse Venemaa Rahvuliskus Tervise Instituudis (Национальный институт здоровья, ФГОУ ДПО) ja omab punast diplomit programmi „Tervendamise tradiotsioonilised süsteemid“ läbimise kohta.
See kõrgkool võtab täiendõppesse vaid arstiharidusega inimesi. L. Mihkelsoole tehti erand, arvestades tema teadmisi ja praktilisi kogemusi rahvameditsiinis. Teiste läbitud kursuste seas olid sellised õppeained: vanaslaavi tervendavad praktikad, Ajurveda alused, fitoteraapia, biovälja korrektsiooni alused, Reiki tervendamise alused, kosmoenergeetika alused, jooga füsioloogilised aspektid, tsigun füsioloogilised aspektid, tervendavad hingamise praktikad jpm.
Koos abikaasa Virgoga tegeleb ta tatra, mee, ravimtaimede, marjade ja teiste naturaalsete saaduste kasutamise küsimustega tervendamise eesmärgil. Arendab meesegusid, mis põhinevad tatrmeel, osadele neist on registreeritud leiutised.
Ljudmilla põdes 1985.a. agranulotsütoosi (luuüdi peatas valgete vereliblede tootmise). Kasutades mesindussaadusi; salateid porgandist, peedist ja õuntest; punast kalamarja; kreekapähkleid meega, õnnestus tal taastada normaalne vereloome ja terveks saada.


Ljudmilla on Viira talu toodangu peakokk, RemedyWay OÜ asutajaliige, mitmete tervisealaste käsiraamatute kaasautor ning sadade tatra- ja meesaaduste retseptide looja.


Kontaktid:


Virgo Mihkelsoo
Viira Talu peremees, RemedyWay juhatuse liige
Mobiil: +372 51 85299
E-post:
Aadress: Viiraoru talu, Supa küla, Valga vald, Valga maakond 68305.


Juhised Viira Talu paremaks leidmiseks:
Tartu-Valga maanteel sõita otse Valga suunas (talu jääb maantee äärde). Teetähised: 3km enne Viira talu jääb vasakule viit Sangaste lossi poole, seejärel viib maantee üle Väikse Emajõe, siis paremale poole näitab silt Sooru poole. Edasi mõõda Tartu-Valga maanteed sõites tuleb paremal pool teed kilomeetri post numbriga 211, pärast posti umbes 200m (kohe kui metsatukk otsa saab) on paremat kätt Viira talu teeots (viib üle rattatee). Soovitus võtta peale 211 kilomeetri posti hoog maha, sest teeots tuleb üsna äkki. Orientiiriks, Viira talu teelõigust mõõda sõites Tartu-Valga maanteel jääb vasakule poolele mäe otsa Paju lahingu mälestusmärk.


Tagasi
Border